O projektu

Vítáme vás na stránkách věnovaných počítačové bezpečnosti!

Představte si, že k vám během chůze po městě přistoupí cizí člověk a poprosí, zda byste mu na chvíli půjčili klíče od vašeho domova. Zdá se vám tato představa absurdní? V reálném světě by na to snad nikdo nenaletěl. Na počítači je to jiné. Až 70 % lidí naletí internetovým podvodníkům a na výzvu podvodným e-mailem vloží na podvodnou stránku své přihlašovací údaje (třeba ty od internetového bankovniství nebo od své e-mailové schránky).

Představte si, že někdo neustále sleduje, co na počítači nebo na mobilu děláte. Zdá se vám tato představa absurdní? Přesto je to vlastně pravda. Veškerá vaše aktivita na internetu je zapisována, tzv. logována. Někdy jde o legitimní sledování provozu webové stránky, někdy se vaše aktivity zapisují pro účely zlepšení služeb a někdy pro reklamní byznys. A někdy jde o zcela nelegální sledování. Pravda je taková, že pohyb po internetu je jako pohyb po městě plném kamer, kde neexistuje žádný nekamerovaný koutek. Vážně, prakticky nic na internetu není soukromé, dokonce ani obsah vaší e-mailové schránky nebo obsah konverzace s přáteli na sociální síti.

Proto jsme pro vás připravili tento web. Chtěli bychom vám ukázat, jak se chovat bezpečně a jak svá data udržovat v soukromí.